FIBO 2016: Co nesmíte prošvihnout aneb 5 Fitness trendů pro rok 2016

Honza se začátkem dubna zúčastnil v německém Kolíně největšího fitness veletrhu v Evropě FIBO 2016. To se konalo na ploše o rozloze 22 fotbalových hřišti (160 000 m2) a vystavovalo tam 850 společností z více než 100 zemí. Honza byl jedním z přibližně 140 000 návštěvníků, všechno prochodil a sepsal si kvanta poznámek. Co se na veletrhu dozvěděl?

during the FIBO 2013 on April 14, 2013 in Cologne, Germany.

#1: Dost bylo ručního dělání shaků. Přichází revoluce!

Chcete své návštěvníky skutečně ohromit? Ušetřit práci své recepční? Nebo zkrátit čas na přípravu shaku na pár sekund? Pak je tu pro vás Body Shake – první světový automat na shaky dělané na míru. Zvolíte jenom obsah proteinů, sacharidů, příchuť, přidáte volitelné přísady a shake je na světě. To vše s minimálními náklady, bez potřeby lidské obsluhy a s dostupností 24/7. Více info na http://www.body-shake.com/.

automat

#2: Cvičení EMS má v Čechách první vlaštovky. Kdo bude další?

Elektro-svalová stimulace (EMS) spočívá v tom, že má člověk na sobě při cvičení speciální vestu, ve které jsou do těla posílány elektrické impulzy a svaly se pak reflexně stahují. Cvičení je proto mnohem intenzivnější a namísto obvyklé hodiny a půl postačí tělo namáhat jenom 20 minut 2x do týdne. To ocení hlavně zaneprázdnění manažeři, které tím můžete přivést do svého fitka.

EMS cvičení je podle FIBO v zahraničí již zcela běžnou záležitostí a ve své nabídce ho má většina větších fitness center. U nás s ním začali teprve první fitness centra a dvacet minut s trenérem vyjde přibližně na 500 Kč. To není tak špatné, viďte? Jestli máte o EMS cvičení zájem, více info naleznete na stránkách výrobců, napr. Miha Bodytec.

#3: Dřevěné jsou nejen peněženky a sluneční brýle. Došlo i na fitness

Kde jsou ty časy, kdy šlo ve fitness jenom o vybavení a rozhodující byla kvantita? Dnes to už dávno neplatí a uživatelé řeší taky, ve kterém fitku se cítí lépe. Trendem posledního období jsou dřevěné interiéry a dřevo je také využívané jako doplněk klasických fitness strojů. Za to si sice trochu připlatíte, ale co už byste neudělali pro spokojenost vašich zákazníků?

#4: Trampolíny jsou zpět. A jsou populárnější než kdykoliv předtím

Jumping, nebo cvičení na malých trampolínkách o velikosti přibližně 100-120 cm je v Čechách a na Slovensku již docela rozšířeným typem skupinové aktivity. Své fanoušky si jumping, který mimochodem pochází přímo z České republiky, našel i v menších okresních městech a na rok 2016 mu předpovídáme ještě delší růst. Tak co milé fitness, kolik žen u vás vyskáče své postavičky tenhle rok?

#5: Vyhazujte tréninkové deníky, je tu něco mnohem víc cool

Zavádění techniky do věcí, ve kterých předtím žádná technika nebyla (IoT), už přichází i do fitness sektoru. Díky přístrojům od finské firmy David můžou vaši zákazníci sledovat statistiky o svém tréningu. Nechybí mezi nimi nazvedaná kila, počet sérií či opakovaní. Ty doplňují také instrukce jak a co cvičit a dlouhodobé sledování progresu. Pečlivě vypisovaný tréninkový deník bude za chvíli minulostí, prostor dostanou podobné přístroje a jiné wearables. Využijete to ke své výhodě?


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Nikdo nemá rád spam. Proto pro vás máme malé ověření. *